Festival 2001-2007

 

FESTIVAL SPEKTRUM 2001

Mednarodni koncerti komorne glasbe

Križanke – Viteška dvorana, Trg Francoske revolucije 2, Ljubljana

9. oktobra: TRIO ONDINE (Danska)

– Martin Quist Hansen – klavir, Jonathan Slaato – čelo, Erik Heide – violina

14. novembra: ARON QUARTETT (Dunaj – Avstrija)

Ludwig Müller – violina, Barna Kobori -violina, Georg Hamann – viola, Christophe Pantillon – čelo

11. decembra: AMAEL TRIO (Slovenija)

-Tatjana Ognjanovič – klavir, Volodja Balžalorsky – violina, Damir Hamidulin – čelo

 

FESTIVAL SPEKTRUM 2002

Stanovska dvorana na gradu

6.november – TRIO MEFISTO (Slovenija)

– Gregor Kovačič – klarinet, Janez Podlesek – violina, Ilonka Pucihar – klavir

Gosta: Bojan Maroševič – dramski igralec, Dmitrij Averjanov – tolkala

2. december – TRIO ORLANDO (Hrvaška)

– Vladimir Krpan – klavir, Tonko Ninić – violina , Andrej Petrač – violončelo

14. december – TRIO RITRATTO DEL’AMORE (Slovenija)

– Cveto Kobal – flavta, Volodja Balžalorsky – violina, Nedka Petkowa – čembalo

 

FESTIVAL SPECRTEUM 2003

Ljubljanski grad – Stanovska dvorana

18.oktobra – Klavirski Duo Honor O’hea-Robert Andres

25. oktobra – Paulette Herbich – mezzosopran, Ulrike Mattanovich – harfa, Amy Lynn Barber – marimba, vibrafon

22. novembra DUO Cveto Kobal, flavta – Jakša Zlatar, klavir  (Slovenija-Hrvaška)

 

FESTIVAL SPECTRUM 2004 – poletni del

Ljubljana, Ljubljanski grad – Stanovska dvorana od 20. do 22. avgusta: vsi koncerti ob 20.30

20. avgusta: Volodja Balžalorsky, violina – Jakša Zlatar, klavir

21. avgusta: Tatjana Ognjanovič, klavir (Pozni Chopin)

22. avgusta: Trio Ritratto dell’amore – Cveto Kobal-flavta, Volodja Balžalorsky-violina, Nedka Petkowa, čembalo

Festival Specrtum 2004 – Jesenski del

in

FESTIVAL SPECTRUM 2005

Festival Spectrum: Mednarodni koncerti Spectrum na gradu Gewerkenegg   Na gradu Gevewrkenegg v Idriji, je letos že drugič potekal Festival Spectrum – mednarodni koncerti na gradu Gewerkenegg in sicer v sodelovanju Društva za promocijo komorne glasbe Spektrum, Mestne občine Idrija in Kolektor Group kot generalnega pokrovitevlja. Umetniški vodja idrijskega dela Festivala Spectrum pa je znani slovenski flavtist Cveto Kobal. 

Po uspešnem zaključku Festivala Spectrum na Ljubljanskem gradu v avgustu 2004, se je Festival Spectrum nadaljeval na drugi izjemno lepi lokaciji v Idriji, na gradu Geverkenegg, dva koncerta pa sta bilatudi na Vrhniki in Postojni.

Društvo Spektrum je tako razširilo Festival Spectrum in vljučilo tudi nekatere druge kraje v Sloveniji.

Koledar koncertov Fetivala Spektrum  2004 v Idriji:

12. november: Volodja Balžalorsky, violina (Slovenija) – Jakša Zlatar, klavir (Hrvaška)

27. november: Cveto Kobal, flavta (Slovenia) – Damjan Stanišić, kitara (Srbija-Yu)

 

Koledar koncertov Fetivala Spektrum  2005 v Idriji:

02. marec: On Mitani, klavir (Japonska)

12. maj: Maister Trio (Slovenija)

26. maj: Vedran Milic (Hrvaška)

 

12. september: Volodja Balžalorky-Hinko Haas – Vrhnika

14. september: Volodja Balžalorky-Hinko Haas – Postojna

in

15. december: Trio Ritratto dell’amore na gradu Gewerkenegg v Idriji

 

FESTIVAL SPECTRUM 2006

6. festival komorne glasbe – poletni del od 9. – 13. septembra

Ljubljana, Ljubljanski grad – Stanovska Dvorana

9. septembra: Vladimir Mlinarič, klavir

10. septembra: Festival Spectrum 2006 / Festival Nei Suoni Dei Luoghi – Med zvoki krajev

Duo marimb: Fabián Pérez Tedesco – Dario Savron (Italija)

V sodelovaju s festivalom Nei Suoni Dei Luoghi – Med zvoki krajev

Pokrovitelji: Društvo Progetto musica-Italija in Italijanski inštitut za kulturo v Sloveniji

Prost vstop!!!

13. septembra: Klavirski Trio Amael

– Tatjana Ognjanovič-klavir, Volodja Balžalorsky-violina, Damir Hamidulin-violončelo

Glavni pokrovitelj: BENTON- salon klavirjev-Mengeš

 

FESTIVAL SPECTRUM 2007

Ljubljana: 8. januarja,Viteška dvorana, Križanke

DePauw University Percussion Ensemble (Amy Lynn Barber, umetniški vodja)

FESTIVAL SPEKTRUM – Mednarodni koncerti komorne glasbe na gradu Gewerkenegg

1. februarja, Idrija – Grad Gewerkenegg:

Klavirski Trio Amael -Tatjana Ognjanovič- klavir, Volodja Balžalorsky-violina, Damir Hamidulin-violončelo

 Ljubljana:

14. septembra, Sv. Florijana, Gornji trg, Ljubljana

Saša Dejanovič, kitara (Hrvaška)